Про кофтинки...

Слово кофтинка досить популярне і поширене в ужитку. Часто чую від жінок: «Купила собі нову кофтинку!» або «Яка симпатична кофтинка». Причому, так вони можуть назвати практично будь-яку частину гардеробу, яка носиться зверху. Зізнатися, особисто мені це слово ріже слух і змушує сумніватися в правильності його застосування. І хоча скрупульозність і занудство - це не про мене, все ж я вирішила розібратися, що до чого.

Адже, правда, що це за «звір» такий незрозумілий - кофтинка? Що ж думає з цього приводу Вікіпедія? На запит «кофтинка» Вікі дає нам чітку відповідь: «Кофта - предмет вовняного в'язаного одягу для верхньої частини тіла з застібкою знизу доверху спереду. Наявність застібки - відмітна ознака кофти, яка стала основою для появи інших предметів плечового в'язаного одягу. Відповідно кофтинка - зменшено-ласкава форма слова кофта, а значить зовні повинна бути схожа на неї.

Який же предмет жіночого одягу ми найчастіше в побуті звикли називати кофтиною? У сучасній інтерпретації кофточкою іменують предмет одягу з легкої тканини, який не обов'язково застібається спереду.

Для мене в цьому питанні не все так однозначно і більше я схиляюся до думки, що кофточка у свідомості наших дівчат і жінок - це якесь узагальнене поняття, що включає в себе і топи, і блузи, і реглани, і полегшені варіанти світшоти, і футболки з довгим рукавом.

Але як я помітила вище - занудство це не моє, тому будемо вважати, що кофточка, як вид одягу, все ж існує. А означає, будемо вникати в особливості її застосування в комплектах.

Це той універсальний варіант, коли не потрібно морочитися з підбором образу. Кофточка + будь-які джинси, що добре сидять, цікава спідниця або шорти і комплект в стилі casual або спортивному стилі (залежить від фасону і дизайну низу) готовий. Дивовижна економія часу! Якщо трохи постаратися, то можна створити багато цікавих багатошарових луків, з використанням жакетів, кардиганів, тренчей і т.д.

Правда є небезпека, балансуючи на межі спокійного, універсального кежуал або динамічного, активного sport style, випадково опинитися в попахуючому дешевизною вульгарному псевдогламурі. Щоб такого не сталося, вибирай кофточки несильно перевантажені декором, уникай написів у вигляді назв люксових брендів, стався з обережністю до анімалістичні принтам (наприклад леопард, складний принт, використовуючи який легко промахнутися), враховуй вік - старші дівчата  виглядають безглуздо з дитячими принтами на кофточках. Ну і не забувай про те, що укорочений варіант кофтинки, що відкриває стороннім поглядам твій живіт - верх несмаку і давно вже не в моді.

Чи є місце для кофтинки в базовому гардеробі? Кожна дівчина вирішує для себе сама.

Найчастіше, кофтинка - це облягаючий трикотаж. У цьому її і принадність і небезпека, тому як, залежно від фігури на яку вона надіта, можна підкреслити вигини і округлості, зробити акцент на апетитних формах або ж, навпаки, виставити на загальний огляд недоліки цієї самої фігури. Тому будь обережна у виборі.

Грай квітами, принтами, фасонами, фактурами, створюючи цікаві луки. Сміливо використовуй аксесуари, які, як ми знаємо, «роблять» образ. Будь королевою!